Rio de Janeiro - další zážitky!
Přehled aktuálních akcí
2.5.
-
21.5.
VELKÁ MOTORISTICKÁ JÍZDA PO ROUTE 66

Už od roku 2008 každoročně projíždíme nejslavnější silnici světa Route 66 - a rok 2024 nevyjímaje :). I s třídenním bonusem do San Francisca!
CHICAGO - LOS ANGELES - SAN FRANCISCO.

1.11.
-
17.11.
EXOTICKÁ SEVEROVÝCHODNÍ BRAZÍLIE

Ze Salvadoru až do Belému -  pláže, vnitrozemí, písečná poušť s lagunami, historická města, delta Amazonie.....

Rio de Janeiro - další zážitky!19.02.2024

Itinerář dalšího dne poznávání Rio de Janeira nás zavedl na dvě mimořádně atraktivní místa. Dopoledne jsme obdivovali hlavní ikonu města - sochu Ježíše Krista. Měli jsme velké štěstí - Ježíš dnes vystoupil z mraků, a tak jsme mohli obdivovat toto monumentální dílo.
Další exkluzivní zastávkou byla favela Santa Marta, jedna ze specifických čtvrtí Ria de Janeira, která si žije podle svých pravidel. Cizinci se zde mohou pohybovat pouze v doprovodu někoho z místních obyvatel nebo s člověkem, který je v této komunitě znám. Pořizovat zde fotky bez dovolení se nedoporučuje, výjimkou je náměstíčko se sochou Michaela Jacksona, který zde před lety natočil svůj legendární klip They Don't Care About Us. Zde pro nás místní děti uspořádaly parádní bubenické a taneční představení.
A závěr dnešního pozoruhodného dne patřil mimořádně chutné brazilské grilovačce v originálním baru Tota na hranicích favely Santa Marta.