Cenu České asociace Route 66 získal František Šesták
Přehled aktuálních akcí
19.9.
-
6.10.
VELKÁ PODZIMNÍ CESTA PO ROUTE 66 !!!

Podzimní přejezd nejslavnější silnice světa s Českou asociací Route 66 z Chicaga do Los Angeles.

12.2.
BESEDA O ROUTE 66

ZLÍN  14|15 BAŤŮV INSTITUT
Beseda o Route 66 s prezidentem České asociace Route 66 Zdeňkem Juráskem.

30.4.
-
17.5.
SPECIÁLNÍ JUBILEJNÍ 25. VELKÁ JÍZDA PO ROUTE 66 !!!

Jubilejní 25. přejezd nejslavnější silnice světa s Českou asociací Route 66 z Chicaga do Los Angeles. Speciální jízda s aktivním přispěním známých osobností a asociací Route 66 v USA!!! Počet míst omezen!

Cenu České asociace Route 66 získal František Šesták18.02.2008

Tak - máme to za sebou. První sněm českých přátel Route 66 nám zůstane v paměti ještě hodně dlouho, ne-li navždy.
Jako pořadatel mám z celé akce velmi příjemný pocit, ovšem to hlavní hodnocení je spíše na vás, účastnících. Ale soudě podle ohlasů, které mi stále přicházejí na můj mail nebo do diskuzního fóra, byl sobotní "americký" večírek v pardubickém Road Café přijat velmi kladně.

Pro ty, kteří s námi v sobotu nemohli být, bych rád stručně zrekapituloval základní fakta:

Prvního sjezdu České asociace Route 66 se zúčastnilo téměř sto padesát milovníků této americké legendy z celé České republiky a Slovenska - bylo vyprodáno do posledního místa.
V průběhu večera byla vyhlášena Cena České asociace Route 66 za rok 2007, kterou (za velkých ovací publika) získal cyklista František Šesták, který v loňském roce oslavil své šedesáté šesté narozeniny přejezdem kompletní trasy R66 (samozřejmě na kole)!!!
Hlavním tématem programu byla samozřejmě Route 66 - hovořili jsme o její historii, současnosti, dále jsme představili činnost a cíle České asociace (CAR66) a pokřtili jsme úplně nový a první český kalendář Route 66 pro rok 2009.
Prostřednictvím videa účastníky sjezdu pozdravily významné osobnosti Route 66 z U.S.A. a promluvili též zajímaví hosté - cyklista František Šesták, matador Route 66 a jeden ze zakládajících členů asociace Pavel Doležel a spoluorganizátor srazu a člen Milan "Džejár" Slánský.
Vystoupil i host ze Slovenska - prezident Ústredného automotoklubu Slovenskej republiky (ÚAMK SR) Dr. Juraj Smrečan, který nás seznámil s ambiciózním turistickým projektem na vybudování slovenské Route 66 na stávající slovenské silnici č 66!!!
Diskutovalo se i o plánovaných společných přejezdech Route 66 (té americké :-), vyměňovaly se zkušenosti, spřádaly plány... K tomu všemu nám hrála výtečná americko-česká kapela The Cell, kterou budeme mít možnost vidět a slyšet i na letošním ročníku festivalu Trnkobraní, který se uskuteční v srpnu ve Vizovicích.

Teď už jen zbývá všem poděkovat za vynikající atmosféru v krásném prostředí Road Cafe. Těšíme se na další setkání - ať už na domácí půdě neno přímo na R66 (což je pro nás vlastně taky domácí půda). Ahoj!

Ještě upozornění pro všechny zájemce o společnou cestu na Route 66. Abychom mohli počítat s vaší účastí na prvním přejezdu R66, je nutné, abyste si nejpozději do 15. března vyřídili turistické vízum do U.S.A. To znamená, že na jeho získání je třeba neprodleně začít pracovat. Bez platného víza nemůžeme nic plánovat.
Pokud budete potřebovat radu, obraťte se na nás.
    
Za fotky děkuji Petru Bellingerovi a Milanovi Slánskému.

P.S. Právě jsme dostali pěkný příspěvek od účastníka srazu Petra Nejeze z Boskovic. Jeho dojmy z Pardubic si přečtěte ZDE.


                                                   
pozdravy osobností Route 66 z U.S.A.
greetings of  U.S. R66 personalities