Pohoda jak na poušti...
Přehled aktuálních akcí
24.7.
LETNÍ SRAZ FANOUŠKŮ ČESKÉ ASOCIACE ROUTE 66

Letošní letní sraz fanoušků a přátel České asociace Route 66 se uskuteční opět v areálu oblíbené Restaurace Route 66 v Čechách u Přerova.

5.11.
-
22.11.
VELKÁ MOTORISTICKÁ CESTA BRAZÍLIÍ - PODZIM 2021

Opět se vydáváme na velkou motoristickou cestu exoticku Brazílií z Rio de Janeira až k vodopádům Iguacu.

Pohoda jak na poušti...02.10.2009

Písnička kalifornské skupiny The Beach Boys nám vyhrávala z autorádia - úplně jako by chtěla celému světu oznámit, že už zítra namočíme nohy do Tichého oceánu na pláži v Santa Monice, kde končí Route 66. Ale nepředbíhejme.

Dnes byl na programu předposlední den naší cesty po slavné šestašedesátce. Z rána jsme opustili magické Las Vegas. Po dvou dnech hojnosti nás čekal přejezd vyprahlé pouště Mojave. A to je také magický zážitek, i když trochu jiného rázu. Horko bylo jak na Sahaře :-), konečně - tak už to na poušti bývá.
Naše nálada byla také hodně vysoko nad bodem mrazu, protože to vše kolem mělo opravdu mimořádnou atmosféru.
Třeba takové Roy's Cafe v Amboy - to je oáza uprostřed pustiny. Sice tam na občerstvení nemají tradičně téměř vůbec nic, ale třeba benzin se zde nouzově doplnit dá. Je zde i funkční poštovní úřad, jen by mě zajímalo kolik zásilek se tam za den odbaví.

Na samém kraji pouště stojí legendární Bagdad Cafe, místo známé z kultovního filmu stejného jména. Zde jsme na chvíli zastavili a pojedli hamburgry pojmenované podle hvězd výše zmíněného filmového trháku. Pak přijel plný autobus Francouzů (nebo quebeckých Kanaďanů - kdoví) a bylo po klidu.

O dvacet mil dál nás už očekával Barstow, místo našeho předposledního odpočinku.
Jak už jsem řekl - nálada na palubě je výborná, sedíme kolektivně na motelové terase a užíváme si teplého kalifornského večera...