Třetí celostátní sraz přátel Route 66 byl super!!!
Přehled aktuálních akcí
24.7.
LETNÍ SRAZ FANOUŠKŮ ČESKÉ ASOCIACE ROUTE 66

Letošní letní sraz fanoušků a přátel České asociace Route 66 se uskuteční opět v areálu oblíbené Restaurace Route 66 v Čechách u Přerova.

5.11.
-
22.11.
VELKÁ MOTORISTICKÁ CESTA BRAZÍLIÍ - PODZIM 2021

Opět se vydáváme na velkou motoristickou cestu exoticku Brazílií z Rio de Janeira až k vodopádům Iguacu.

Třetí celostátní sraz přátel Route 66 byl super!!!15.02.2010

Strhující atmosféra, super muzika a parádní zábava – takto by se dal jednoduše charakterizovat 3. celostátní sraz České asociace Route 66, který proběhl v sobotu 13. února v západočeském Stodě.

Fanoušci se do útulného motorkářského podniku našeho člena a kamaráda Štefana sjížděli z celých Čech, Moravy i Slovenska. Kromě toho jsme poprvé přivítali vzácnou návštěvu přímo z Ameriky.Významná osobnost illinoiské části Route 66, nadšený aktivista a publicista Marty Bilecki dorazil do Stoda i se svou ženou Geri, aby byli svědky toho, jak si vedou milovníci hlavní ulice Ameriky v exotické cizině. Marty a Geri spojili návštěvu srazu s velkou cestou po Evropě, jejíž program jim naše asociace pomáhá zajistit.
V průběhu večera se probralo ledacos. Shrnuli jsme naši činnost za minulý rok, nastínili jsme výhled našich aktivit do nejbližší budoucnosti, promítli jsme zajímavé prezentace… Cyklista František Šesták, držitel historicky první Výroční ceny asociace z roku 2008 za velké pozornosti publika předvedl sérii záběrů ze své famózní americké cesty po šestašedesátce, jíž oslavil své tehdejší šedesáté šesté narozeniny. Takzvaná „slovenská sekcia“ představila svůj – a to velmi originální – pohled na Route 66 ze sedla motorky. I s neopakovatelným komentářem svého lídra Juraje Hasslera…
Taky jsme poprvé odtajnili projekt na natočení celovečerního filmu o Route 66. Toto dílo, které se bude realizovat během naší letošní první jarní cesty bude určeno pro televizi a následně pak vyjde na DVD. O připravovaném filmu napíšeme více v samostatném článku…
Účastníci našich společných přejezdů taktéž obdrželi velmi cenné certifikáty, osvědčující zdolání celé trasy Route 66. Tyto certifikáty uděluje Česká asociace společně s celoamerickou National Historic Route 66 Federation.

Hlavním hřebem našeho amerického večera jako obvykle bylo udělení Výroční ceny České asociace Route 66, kterou oceňujeme ty, kteří se v uplynulém roce nejvíce zasloužili o zviditelnění šestašedesátky mezi českou veřejností. Letošním držitelem ceny se po zásluze stali právě naši američtí kolegové Marty a Geri Bilecki, kteří se excelentně a obětavě starají o účastníky našich společných výprav po úvodní illinoiské části Route 66.

K úplnému shrnutí tématu 3. srazu českých a slovenských fanoušků Route 66 je třeba ještě rozhodně dodat, že nám – jak se říká – k tanci a poslechu hrála vynikající americko-česká kapela The Cell. Naše chuťové buňky pak dokonale uspokojila pravá americká večeře velikosti XXL. No prostě bylo nám spolu dobře…