Návštěva v muzeu Harley-Davidson v Milwaukee!!!
Přehled aktuálních akcí
24.7.
LETNÍ SRAZ FANOUŠKŮ ČESKÉ ASOCIACE ROUTE 66

Letošní letní sraz fanoušků a přátel České asociace Route 66 se uskuteční opět v areálu oblíbené Restaurace Route 66 v Čechách u Přerova.

5.11.
-
22.11.
VELKÁ MOTORISTICKÁ CESTA BRAZÍLIÍ - PODZIM 2021

Opět se vydáváme na velkou motoristickou cestu exoticku Brazílií z Rio de Janeira až k vodopádům Iguacu.

Návštěva v muzeu Harley-Davidson v Milwaukee!!!18.03.2010

Vzhledem k tomu, že jsme v minulém týdnu měli nějaké vyřizování v oblasti Chicaga, zaujala nás myšlenka navštívit právě muzeum Harley-Davidson.
Ono také není z Chicaga do Milwaukee ani na evropské poměry příliš daleko – něco přes hodinu jízdy po dálnici, takže není důvod tam nezajet.
Cesta k muzeu je ve městě velmi dobře značená a i z toho je vidět, jaký význam Harley-Davidson pro Milwaukee má.
Moderní budova muzea je velmi rozhlehlá a to dává tušit, že oko motorkářovo se nabaží do sytosti. A je to pravda pravdoucí. Za pouhých šestnáct dolarů tu spatříte celou historii této společnosti, která se datuje od roku 1903. Od prvních motorových kol, přes závodní stroje, policejní i válečné motocykly, po současné modely. Je těžké vyjmenovávat, co všechno zde můžete najít, protože je tu prakticky všechno.
Mně osobně zaujala například část zvaná Harleywood, - tady obdivujete třeba mašiny z Bezstarostné jízdy, Wild Hogs a desítek dalších známých filmů.
Pokud jste zameření technicky, předvedou vám, jak pracuje motor nebo, jak se testuje kvalita a odolnost jednotlivých součástí. Pokud máte zájem o speciální zvukové ukázky, pusťe si zvuk, kteréhokoliv motoru, kteréhokoliv modelu, kteréhokoliv ročníku.
Asi není třeba už více hovořit o tomto pozoruhodném muzeu. Pokud jste pravověrní, stejně se tam musíte podívat sami. Budete spokojeni – i když – jeden nedostatek bych tam přece jet našel. A to docela slabě zásobený obchod. Mají zde většinou jen suvenýry a drobnosti. V každé běžné americké prodejně Harley Davidson toho pořídíte více. Ale to je jen detail – muzeum Harley Davidson je prostě super!

A abyste se nadchli ještě více, prohlédněte si pár fotografií z naší návštěvy ve fotogalerii.