Den osmý – Sníh v prérii / Day 8 – Snow in prairie
Přehled aktuálních akcí
24.7.
LETNÍ SRAZ FANOUŠKŮ ČESKÉ ASOCIACE ROUTE 66

Letošní letní sraz fanoušků a přátel České asociace Route 66 se uskuteční opět v areálu oblíbené Restaurace Route 66 v Čechách u Přerova.

5.11.
-
22.11.
VELKÁ MOTORISTICKÁ CESTA BRAZÍLIÍ - PODZIM 2021

Opět se vydáváme na velkou motoristickou cestu exoticku Brazílií z Rio de Janeira až k vodopádům Iguacu.

Den osmý – Sníh v prérii / Day 8 – Snow in prairie30.04.2010

Den osmý – Sníh v prérii

První dnešní ranní zastávkou v texaském Amarillu pochopitelně nemohla být žádná jiná atrakce než Cadillac Ranch, umělecká instalace natolik proslulá, že ji mnozí označují za nejfotogeničtější místo na routce. Tenhle artový kousek se datuje do roku 1974 a, jak některé fotky dole dokládají, je sestaven ze starých funkčních i vrakových kadilaků, které reprezentují počet vývojových linií automobilů této značky. Odtud jsme popojeli do městečka Adrian na návštěvu další prominentní zajímavosti na R66, restaurace MidPoint Café. Tento retro podnik stojí podél staré R66 od konce třicátých let a nachází se přesně na půli cesty mezi Chicagem na východě a Los Angeles na západě. Vzdálenost mezi oběmi destinacemi činí shodně 1.833 km. Tahle cifra napovídá, že –  alespoň dle ujeté vzdálenosti – jsme v půlce cesty. V MidPointu jsme vyzkoušeli proslulé koláče Ugly Crust Pies a ty "zaručeně nejlepší hamburgery ve Státech". Zde také proběhlo interview s Crocodile Lilem, předsedou texaské asociace R66.

Při pozdním odpoledni jsme konečně docestovali do šestého státu na naší cestě, Nového Mexika, známého jako Země okouzlení – a vězte, že jsme byli sakra okouzleni! Nové Mexiko je odpradávna obýváno Indiány a je typicky asociováno s nekonečnými prériemi posetými bizony a kaktusy, nechvalně proslulým americkým desperátem Billym the Kidem a v neposlední řadě také horkým a dusným klimatem. Oproti těmto běžným očekáváním nám však počasí v Novém Mexiku ukázalo svou nevlídnou tvář a nachystalo teploty okolo 5 stupňů a sněhovou bouři! Když jsme dorazili do Santa Fe, hlavního města Nového Mexika a naší dnešní cílové destinace, umrzaly nám zadky. Vrcholky hor na horizontu pokryté sněhovými čepicemi připomínajícími cukrovou polevu na  americké koblize nás měly varovat! Jaké nás asi čeká počasí za pár dní v Kalifornii?!

PS: Nekupujte výbavu na motorky Harley Davidson nikde v Evropě – je to setsakra drahé (jak jsme zaslechli, v některých případech v porovnání s Amerikou až dvaapůlkrát!). Raději si zaleťte do Států, konkrétně třeba právě do Santa Fe, kde pořídíte vše od odznaku po harleje za totálně nesrovnatelné ceny.


Day 8 – Snow in prairie

The very first stop today in the morning was in Amarillo, Texas – yes, it was the one and only Cadillac Ranch, the public art installation so noteworthy that many even claim it is the most photogenic attraction along the road. Dating back to 1974, this piece of art consists, as some of the pictures below evidence, of what were either older running, or junk Cadillac cars representing a number of evolutions of the automobile line. From there we moved to the town of Adrian, Texas to visit another prominent peculiarity on Route 66, the MidPoint Café. From the late thirties, this throwback roadside café has sat precisely at the geographical mid-point of R66 indicating that Los Angeles is 1,139 miles west while Chicago is 1,139 miles east. This technically means that we have travelled half-way the road, mileage-wise. Here we snacked on some of the famous Ugly Crust Pies and by far "the best hamburgers in the US", and also rested for a bit while making an interview with Crocodile Lile, the chairman of the Texan R66 association.

In the afternoon we finally arrived in the sixth state of our trip, New Mexico, known as the Land of Enchantment. And you bet it was one hell of an enchantment! Inhabited by Native American populations for many centuries, New Mexico is typically associated with endless prairies peppered with cactuses and buffalos, America's notorious outlaw Billy the Kid and, last but not least, hot and sultry climate. Contrary to these common beliefs, New Mexico showed us its hostile face. Expecting nothing but a prickly sun, we drove in 35 degrees through a snow storm before we made it to Santa Fe, state's capitol and our stop for the night, freezing our cans off! Mountain peaks on the horizon covered with snow caps evoking sugar icing on a donut should have warned us! Wonder what the weather in California will be like in a few days time?!

PS: Don't ever buy Harley Davidson moto stuff anywhere in Europe – it's way too dear (from hearsay in some instances it even seems to be 2.5 times more compared to the US!). Go to the States,  for example Santa Fe in particular, where you can buy anything from a pin to a HD moto for an incomparable price.