Den desátý – Veselé Vánoce z Arizony / Day 10 – Merry Christmas from Arizona
Přehled aktuálních akcí
24.7.
LETNÍ SRAZ FANOUŠKŮ ČESKÉ ASOCIACE ROUTE 66

Letošní letní sraz fanoušků a přátel České asociace Route 66 se uskuteční opět v areálu oblíbené Restaurace Route 66 v Čechách u Přerova.

5.11.
-
22.11.
VELKÁ MOTORISTICKÁ CESTA BRAZÍLIÍ - PODZIM 2021

Opět se vydáváme na velkou motoristickou cestu exoticku Brazílií z Rio de Janeira až k vodopádům Iguacu.

Den desátý – Veselé Vánoce z Arizony / Day 10 – Merry Christmas from Arizona02.05.2010

Den desátý – Veselé Vánoce z Arizony

Dnes jsme se probudili v Gallupu v Novém Mexiku a zjistili, že se Velký Manitou rozhodl nevzít ubohé evropské cestovatele na milost. Dle poměrně silných vrstev sněhu na našich vozidlech bylo jasné, že už nějakou dobu posněžuje, díky čemuž byl ranní odjezd posunut. Tohle počasí bezesporu navodilo všem účastníkům úchvatnou štědrovečerní náladu. I když jsme posečkali, Manitou se nikterak neumoudřil, a tak jsme vyrazili na cestu sněhu navzdory. Bylo pochopitelné, že situace bude extrémně nepříjemná zejména pro motorkáře. Ufff. Nejbližší možnost ohřát se představoval krámek Franka Yellowhorse (Franty Žlutéhokoně), indiánského náčelníka kmene Navahů a hvězdy R66, přesně na pomezí Nového Mexika a Arizony.

Po přejezdu do sedmého státu naší cesty, Arizony, jsme v městečku Holbrook narazili na stylový Wigwam Motel; indiánská tee pee z vystuženého betonu byla dalším místem, které jsme na routce zkrátka nemohli minout.

Odtud jsme vyrazili dále do Winslow, města o nějakých 10,000 obyvatelích, které se proslavilo díky songu "Take It Easy" od kapely The Eagles (mimochodem, byl to jejich vůbec první hit). Místní domorodci se z této skutečnosti rozhodli vytěžit maximum, a tak v centru vytvořili umělou zeď, jejímž cílem bylo reflektovat řádek textu písně "Standing on the corner in Winslow, Arizona" (Stojím na rohu ve Winslow v Arizoně"). A jak že se zrodil nápad na tuhle skladbu a její text opěvující anonymní město na americkém jihozápadu? Jak vypráví příběh, kdysi dávno zde uvíznul legendární autor písní a textů Jackson Browne, když píchnul pneumatiku své káry. Čas si krátil rozpravami s místními a když se ptal, jak vlastně tráví svůj volný čas, dostalo se mu následující odpovědi: "No, vlastně tady jen tak postáváme na rohu a koukáme na ženské …". A megahit byl rázem na světě!

Později k večeru se naše dnešní etapa uzavřela ve Flagstaffu v Arizoně, městě ve výšce přes dva tisíce metrů nad mořem. Zatím nejvyšší bod, kde strávíme noc. Zítra jedna z ikon vedlejšího státu Utah - Monument Valley.

PS: Skladbu Take it Easy si můžete poslechnout na YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=OPospvRqP_s


Day 10 – Merry Christmas from Arizona

Today we woke up in Gallup, New Mexico only to find out the Great Manitou decided to show no mercy for poor travellers from Europe. Judging by the cars covered with thick layers of snow it had obviously been snowing for quite a while so we decided to postpone our departure from the motel. What a gorgeous Christmas Eve mood this set! But even after we had waited, the weather showed no signs of improvement whatsoever meaning especially driving our motos was going to be extremely difficult. Oh well. We got a chance to get some warmth at the border between New Mexico and Arizona in the trading post of Frank Yellowhorse, Navajo leader-turned-R66 celebrity.

On entering Arizona which was the 7th state of our journey, we came across another interesting spot, a stylish Wigwam Motel in Holbrook. With Indian tee pees made of reinforced concrete, this was another perfect must-see on Route 66.

From here we left for Winslow, a city with a population of some 10,000, best known for the Eagles song "Take It Easy", their first ever single. The locals decided to make the most out of this by creating an artifical wall in downtown Winslow that aimed to reflect the line from the song which goes "Standing on the corner in Winslow, Arizona" … How the idea of a corner in an anonymous city in the American South-west came about? The story has it, once upon a time a legendary American songwriter Jackson Browne got stuck here after his car suffered a flat. He spent a bit of time talking to the locals asking them how they were killing their free time in this place. "Well we all actually stand here on the corner and look at girls", was the answer. And so, the hit was born.

Later in the evening we arrived in Flagstaff, a city at 7,000 feet (2,121 m). So far the highest spot we are spending the night. Monumental Momument Valley to follow tomorrow.

PS: You can listen to the song Take it Easy on YouTube: http://www.youtube.com/watch?v=OPospvRqP_s