Den jedenáctý – Grandiózní Monument Valley / Day 11 –  Grandiose Monument Valley
Přehled aktuálních akcí
24.7.
LETNÍ SRAZ FANOUŠKŮ ČESKÉ ASOCIACE ROUTE 66

Letošní letní sraz fanoušků a přátel České asociace Route 66 se uskuteční opět v areálu oblíbené Restaurace Route 66 v Čechách u Přerova.

5.11.
-
22.11.
VELKÁ MOTORISTICKÁ CESTA BRAZÍLIÍ - PODZIM 2021

Opět se vydáváme na velkou motoristickou cestu exoticku Brazílií z Rio de Janeira až k vodopádům Iguacu.

Den jedenáctý – Grandiózní Monument Valley / Day 11 – Grandiose Monument Valley03.05.2010

Den jedenáctý – Grandiózní Monument Valley

Poté, co jsme dnes ukousli další velký kus z našeho itineráře (přesněji 350 mil, tedy asi 560 kilometrů), den za dnem se blížíme k nevyhnutelnému – ke konci našeho putování. Nenechme se však příliš unést  melancholií! Pořád před sebou máme nějakých šest dní, a protože se teď nacházíme v Arizoně, konkrétně okolo měst Flagstaff a Kingman, je více než evidentní, že nás stále čeká velká spousta vzrušujících míst. Dnes jsme navštívili Monument Valley, fascinujícím údolí v Utahu (což je mimochodem osmý stát, který jsme viděli; routka přes něj nicméně nevede). Monument Valley je známé z mnoha slavných filmů jako například Kód Navajo Johna Woo, Thelma a Louisa od Ridleyho Scotta, Kubrickova 2001: Vesmírná odysea nebo třeba z vysoce ceněného spaghetti westernu Tenkrát na Západě od Sergia Leoneho). Typické jsou jeho pískovcové stolové hory a náhorní plošiny. V údolí jsme strávili hodiny jízdou z jednoho konce na druhý a obdivováním místních krás (a zbytků sněhu po včerejší bouří). A zítra nás toho cestou dále na  čeká ještě více – v plánu máme legendární Grand Canyon!


Day 11: Grandiose Monument Valley

Having bitten off another huge chunk of our itinerary (350 miles today, to be exact), day after day we are getting closer to the inevitable – the end of our odyssey. Let's not get carried away by melancholy though! We still have some six day ahead and especially now that we are playing around in Arizona, particularly in the area between Flagstaff and Kingman, it is more than obvious we have a whole lot of exciting places to see! Today we visited Monument Valley, a grandiose region in Utah (our eight state, by the way, however one which R66 doesn't run across), famous from many movie scenes (films such as John Woo's Windtalkers, Ridley Scott's Thelma and Louise, Stanley Kubrick's 2001: Space Odyssey and Sergio Leone's highly-acclaimed spaghetti western One Upon a Time in the West, to name a few)  due to its iconic clusters of vast massive sandstone mesas, tables and plateaus. We spent hours driving around from one end of the valley to another, fascinated by its striking beauties (and some snow remnants from yesterday, too!). And more is yet to come tomorrow as we are travelling further down to the west and have the legendary Grand Canyon on our agenda!