Den patnáctý – Kalifornské snění / Day 15 – California Dreamin'
Přehled aktuálních akcí
10.8.
-
12.8.
II. Evropský festival Route 66

14/15 Baťův institut ZLÍN

WWW.ROUTE66FESTIVAL.EU

13.9.
-
30.9.
VELKÁ PODZIMNÍ CESTA PO ROUTE 66 !!!

Podzimní přejezd nejslavnější silnice světa s Českou asociací Route 66 z Chicaga do Los Angeles.

30.10.
ROUTE 66 NA KOLE - Nakopni svůj život!

Projekce filmu + beseda Městská knihovna v 18.00 hodin Nový Jičín

Den patnáctý – Kalifornské snění / Day 15 – California Dreamin'07.05.2010

Den patnáctý – Kalifornské snění

Tipli byste si, že jsme na naší cestě po Route 66 procestovali dohromady deset amerických států? Začali jsme v Illinois a se dvěmi závěrečnými odbočkami do Utahu a Nevady jsme po Route 66 projeli Missouri, Kansas, Oklahomu, Texas, Nové Mexiko, Arizonu, abychom dnes dorazili do Kalifornie! Dle autorova skromného názoru jsou to právě tři státy v jihozápadní části Ameriky, konkrétně tedy Utah, Nevada a Kalifornie, kde to – alespoň z perspektivy cestovatelů ze středu Evropy – začne být nejzajímavější. Narazíte zde na dechberoucí pohledy na horkou prérii, řídkou vegetaci, na prašné náhorní plošiny a vulkány a, aby toho nebylo málo, na vzdáleném horizontu vidíte vrcholky hor pokryté sněhem ... A protože jsme vám už vyprávěli o našich dobrodružstvích v Utahu a Nevadě, nezbývá, než se podělit o novinky z posledního státu naší cesty, z Kalifornie.

Mezi nejdůležitější zážitky z dneška patří dlouhá jízda přes Mojave Desert (Mohavskou poušť), která zabírá značnou část jihovýchodní Kalifornie a kde jsme schytali pěkných pár spálenin od sluníčka jako dodatek k těm předchozím z Nevady. Kromě jiných destinací těšících se turistické proslulosti je poušť Mojave také místem kultovních restaurací, jež jsou historicky spojovány s Route 66. Mezi nejvýznamnější patří třeba Roy's Café ve městě Amboy a zejména Bagdad Café v Newberry Springs. Tohle místo, které je známé z alternativního snového filmu Bagdad Café zaměřujícího se na Route 66, jsme nemohli vynechat.

Celkově jsme dnešek absolvovali bez velkého spěchu, a to zejména proto, že nás zítra čeká poslední, ale o to významnější kóta, kterou musíme dobýt – Los Angeles. Vzhledem k tomu, že naše výprava čítá konvoj 12 vozidel, a pokud zvážíme, že nás čeká rovných 365 křižovatek, nebude to zrovna brnkačka, pokud to chceme zvládnout na molo do Santa Moniky bez potíží. Jak již víte z předchozího příspěvku, zde se totiž naše velká cesta po R66 uzavře. Zrovna teď jsme ale zakotvili na noc v městečku Barstow, abychom nabrali síly. Dobrou noc.


Day 15 – California Dreamin'

Would you guess that starting in Illinois, through Missouri, Kansas, Oklahoma, Texas, New Mexico, Arizona and ending up in California, with detours to Utah and Nevada, by now we have travelled in ten US states? In the author’s humble opinion, it is last three states in the southwestern part of America, i.e. Utah, Nevada and California, where things – at least from the perspective of many travellers from Central Europe – become really exciting. In these parts you get to enjoy some truly breathtaking views of sultry prairies, scarce vegetation, dusty plateaus and volcanoes and, in addition to all this, snow-peaked mountains on a far-away horizon ... And since you might have already heard about our adventures in Utah and Nevada, here it is – California, the last state of our trip!

Today's main highlights included a long ride in Mojave Desert that occupies a great portion of southeastern California and where we managed to suffer some more sunburns in addition to those from Nevada. Besides other tourist destinations the area of Mojave is famous for vintage R66-related cafes, most notably Roy's Café in Amboy and especially Bagdad Café in Newberry Springs. This spot couldn't have gone unnoticed as it was where the famous Bagdad Cafe, a dreamlike alternative movie centering on old Route 66, was filmed.

Overall, we decided to keep it easy for today as we have one last stand of a crucial importance to conquer tomorrow – Los Angeles. That will be a tough one given that there are allegedly some 365 crossroads that we need go past before we stand on a pier in Santa Monica where it all ends. Not the easiest task considering we are a convoy consisting of twelve vehicles! Right now, however, we ended up for the night in the town of Barstow. Good night.