Ken Turmel - The Landrunner
Přehled aktuálních akcí
24.7.
LETNÍ SRAZ FANOUŠKŮ ČESKÉ ASOCIACE ROUTE 66

Letošní letní sraz fanoušků a přátel České asociace Route 66 se uskuteční opět v areálu oblíbené Restaurace Route 66 v Čechách u Přerova.

5.11.
-
22.11.
VELKÁ MOTORISTICKÁ CESTA BRAZÍLIÍ - PODZIM 2021

Opět se vydáváme na velkou motoristickou cestu exoticku Brazílií z Rio de Janeira až k vodopádům Iguacu.

Ken Turmel - The Landrunner26.09.2011

Na Route 66 se pohybujeme už hezkých pár dní a nálada na palubách našich vozidel je stále excelentní. Zvláště pak, když se podpoří ochutnávkou dobrého vína, a to hned po ránu.
Ano, my pijeme i v dopoledních hodinách! Ale nebojte, nijak jsme tu na Route 66 nezpustli, to nás jen ve vinařství StableRidge ve Stroudu pozvali na příjemnou ochutnávku vybraných (a velmi chutných) odrůd - bílých i červených.
A hned potom - v Chandleru - se zase milovníci motocyklů vrchovatě ukojili pohledy na úžasnou sbírku, která je shromážděna v legendární Seaba Station, historickém to autoservisu, nyní pěkně zrekonstruovaném.
A když dobré pití, tak i dobré jídlo! Třeba mexické. Autentické. Kde? Dám vám tip, kdyby jste někdy jeli kolem: v Edmondu, což je už téměř Oklahoma City, v nenápadném podničku El Parian. Hmmm - fajitas - obě mujeres i všichni muchachos byli v sedmém nebi!
A potom: Capitol. Prohlídka majestátní budovy, sídla nejvyššího soudu státu Oklahoma, senátu, sněmovny reprezentantů...
Dnes měli zákonodárci volno (asi modré pondělí...), a tak jsme se mohli volně projít zasedacími místnostmi a třeba i sáhnout na hlasovací zařízení.
A nakonec jedno setkání: v našm dnešním nocležišti, hotelu Best Western v Oklahoma City, nás očekávala velká celebrita Route 66 - historik, umělec, průvodce, spisovatel a velký "tulák" po hlavní ulici Ameriky - Ken Turmel.
Ken nás přišel pozdravit a vyjádřit své nelíčené nadšení z toho, že jsme si za svůj cestovní cíl vybrali právě jeho milovanou R66. 
Předvedl nám i své stěžejní (a velmi ceněné) dílo: stylizovanou mapu Route 66, doplněnou razítky všech poštovních úřadů na trase celé Route 66. Dát dohromady tento obraz mu zabralo celé dva roky, během kterých najezdil po šestašedesátce naprosto šílených 26.400 mil... Kdo to neviděl na vlastní oči, nepochopí.

Zítra už Texas.