U Buráka v Kansasu
Přehled aktuálních akcí
24.7.
LETNÍ SRAZ FANOUŠKŮ ČESKÉ ASOCIACE ROUTE 66

Letošní letní sraz fanoušků a přátel České asociace Route 66 se uskuteční opět v areálu oblíbené Restaurace Route 66 v Čechách u Přerova.

5.11.
-
22.11.
VELKÁ MOTORISTICKÁ CESTA BRAZÍLIÍ - PODZIM 2021

Opět se vydáváme na velkou motoristickou cestu exoticku Brazílií z Rio de Janeira až k vodopádům Iguacu.

U Buráka v Kansasu11.09.2012

Tak kamarádi a kamarádky. Uběhl další plodný na Route 66. Jeden z nejnáročnějších z celé trasy. Hodně mil, hodně zastávek, ale také hodně zábavy.

Za osobního doprovodu prezidenta Route 66 Association of Missouri Tommyho Pike a jeho ctěné rodiny jsme před polednem dorazili k oblíbené zastávce všech rouťáckých výprav - k historické benzinové pumpě zn. Sinclair, kterou obhospodařuje šťastný, charismatický a milý důchodce Gary Turner. Zde se vždy rádi zastavujeme.
Horší je to však u neméně historického autokina v Carthage. Jeho provozovatel nemá rád turistické výpravy - a české zvlášť (netušíme proč). Proto před vjezd do areálu postavil výstažnou značku "Souromý pozemek - nevstupujte". No nevadí - přístup tohoto "nerudy" je na R66 naprosto ojedinělý a dá se říci, že je v podstatě výjimkou, která potvrzuje pravidlo.
Další zastávka: Galena ve státě Kansas, odkud pochází skutečný "Burák", hrdina filmu Auta i Auta 2. A pak krásná jízda po nejpůvodnějším úseku Route 66, modrá velryba v Catoose - ale to je vlastně už Oklahoma. Stejně jako Tulsa, kde dnes nocujeme.

Mějte se krásně a zítra zas!