Liják v prérii a velký steak v žaludku!
Přehled aktuálních akcí
24.7.
LETNÍ SRAZ FANOUŠKŮ ČESKÉ ASOCIACE ROUTE 66

Letošní letní sraz fanoušků a přátel České asociace Route 66 se uskuteční opět v areálu oblíbené Restaurace Route 66 v Čechách u Přerova.

5.11.
-
22.11.
VELKÁ MOTORISTICKÁ CESTA BRAZÍLIÍ - PODZIM 2021

Opět se vydáváme na velkou motoristickou cestu exoticku Brazílií z Rio de Janeira až k vodopádům Iguacu.

Liják v prérii a velký steak v žaludku!13.09.2012

Dnešní den nezačal nejlíp.
Už v 7.15 jsme sice vyráželi z motelu, neboť plánovaný program byl nabitý k prasknutí a abychom vše stihli, je třeba se vydat na cestu hned po rozednění. Ovšem naše časové kalkulace rychle vzaly za své, když ještě na kraji Oklahoma City jeden z motocyklů náhle vypověděl poslušnost. Ani ťuk. A na dálnici.
Situace to byla nepříjemná, ale i dnes štěstí nakonec stálo při nás - zhruba půl míle od místa naší nedobrovolné zastávky se jako na dlani tyčila budova zastoupení Harley-Davidson. Takže stačila malá rozcvička při tlačení mašiny a stáli jsme před servisem.
A výsledek? Spálený alternátor (viz foto). Šikovné ruce mechanikovy dokázaly závadu odstranit a hodinu před polednem jsme byli připraveni vyrazit.
A taky jsme vyrazili - a to rovnou do prudkého lijáku, který přiletěl ze směru, kam jsme měli namířeno. Naši motoristé jsou však kluci z oceli a nepřízně počasí se nezalekli ani jen na chvilku.
Přes zdržení, které po cestě díky nečasu ještě trochu narostlo, jsme byli schopni se zastavit i u našich milých přátel - hipíků Harleye a Annabelle. A ti nás dokonale rozehřáli.
Do Amarilla jsme pak dorazili natolik včas, že nám bylo dopřáno slupnout dokonalý texaský steak v hovězím království Big Texan.
A náš kamarád Sláva se dokonce pokusil zdolat legendární dvoukilový steak. A pozor: málem se mu to podařilo -pouhých pár gramů mu chybělo k tomu, aby byl nevěky vepsán do seznamu vítezů! Pro nás je však vítězem i tak!!! Takže spokojenost.
Jen jízdu na koni jsme dnes nestihli. Tak alespoň sympatická majitelka ranče "Cowgirls and Cowboys in the West" nás během večeře přišla osobně pozdravit.
Příště už to vyjde, protože pozvání pro účastníky našich výletů platí trvale!