Na výletě II - Las Vegas
Přehled aktuálních akcí
24.7.
LETNÍ SRAZ FANOUŠKŮ ČESKÉ ASOCIACE ROUTE 66

Letošní letní sraz fanoušků a přátel České asociace Route 66 se uskuteční opět v areálu oblíbené Restaurace Route 66 v Čechách u Přerova.

5.11.
-
22.11.
VELKÁ MOTORISTICKÁ CESTA BRAZÍLIÍ - PODZIM 2021

Opět se vydáváme na velkou motoristickou cestu exoticku Brazílií z Rio de Janeira až k vodopádům Iguacu.

Na výletě II - Las Vegas19.09.2012

Členové naší posádky se právě veselí v hloubi světoznámého města hazardu uprostřed nevadské pouště a možná už vsadili do osudí nějaký ten dolar.
Někdo však musí spolehlivě předat informace o tom, jak pokračuje naše cesta. Tak jdeme na to:

Dnešním dnem jsme za sebou nechali předposlední stát Route 66 - Arizonu.
Ráno nás posilnila vydatná a výborná americká snídaně v příjemném podniku Dora's Beale Street Deli, kam nás pozval fotograf, spisovatel a autor publikací o Route 66 Jim Hickley, jinak též občan Kingmanu, významného města na naší trase. V Kingmanu mají i muzeum R66, kam jsme - na Jimovo doporučení na chvíli zasakočili.
Následovala oblíbená "horská prémie", čili přejezd průsmyku Sitgreaves a nádlený sešup do bývalého zlatokopeckého městečka Oatman, kde to na vás dýchne romantikou divokého západu a vůní trusu volně pobíhajících polodivokých a poloochočených oslů.
No a pak šup šup - a jsme v Kalifornii. Jenže Kalifornie není pro tento den zrovna naším cílem, jakmile to jde, hned uhneme více na sever a míříme do státu Nevada - poznat lesk Las Vegas.
Ještě při příjezdu stíháme dvě motozastávky: První u prodejce pozoruhodných amerických motocyklů značky Victory. Zde se též staví světově známé speciální motocykly a jejich tvůrci jsou považováni za umělce. Měli jsme možnost nahlédnout přímo do dílny a on-line (čili na vlastní oči) sledovat práci Mistrů.
Tou druhou zastávkou byla návštěva největší prodejny Harley-Davidson na světě. Naši kolegové, příznivci jedné stopy, byli právem nadšeni!

Zítra jedeme do Death Valley, fotoreport samozřejmě pošlu. Mějte se.