Nezapomenutelný 9. sjezd České asociace Route 66
Přehled aktuálních akcí
24.7.
LETNÍ SRAZ FANOUŠKŮ ČESKÉ ASOCIACE ROUTE 66

Letošní letní sraz fanoušků a přátel České asociace Route 66 se uskuteční opět v areálu oblíbené Restaurace Route 66 v Čechách u Přerova.

5.11.
-
22.11.
VELKÁ MOTORISTICKÁ CESTA BRAZÍLIÍ - PODZIM 2021

Opět se vydáváme na velkou motoristickou cestu exoticku Brazílií z Rio de Janeira až k vodopádům Iguacu.

Nezapomenutelný 9. sjezd České asociace Route 6625.01.2016

Velký a hlavně nezapomenutelný večer prožili v sobotu účastníci IX. celostátního sjezdu České asociace Route 66 v příjemném prostředí Hoffmanova dvora v Praze-Vinoři.
I přes sněhovou kalamitu, která udeřila z pátku na sobotu,  se podařilo dorazit všem těm, kteří  chtěli pozdravit své kamarády z výprav po nejslavnější silnici světa i těm, kteří na svoji životní cestu teprve čekají. Atmosféra setkání byla opravdu bouřlivá a přátelská.
V průběhu oficiální části večera jsme nejprve probrali vše, co se na poli naší české (a slovenské) Route 66 událo v roce 2015.

Ke slovu se dostali i hosté: jménem USA promluvil rada amerického velvyslanectví Terry Alston, známý harlejista Pepa „Káďa“ Kadeřábek představil svoji veleúspěšnou publikaci „Motorkářský průvodce po Čechách“ a účastník podzimní výpravy roku 2013 Pavel Netík, pozval všechny motoristy k návštěvě Broumovska a Adršpašska.

No a naše plány pro rok 2016? Ty jsou nabité událostmi: Vedle dvou amerických jarních výprav nás najdete na Americkém dnu v Šiklově mlýně, nad kterým jsme převzali záštitu, a aktivně se zúčastníme též prvního Evropského festivalu Route 66, který se uskuteční v polovině července ve Stuttgartu
Všichni fanoušci a příznivci jsou zváni na III. ročník letního srazu České asociace Route 66 na Džejárův ranč v Přepychách a my naopak přijímáme pozvání organizátorů „družebního“ přejezdu slovenské Route 66.
To ale není všechno: Rádi bychom také pro účastníky našich minulých cest na přelomu listopadu a prosince uspořádali speciální exotický přejezd celého Nového Zélandu. Není  to sice zrovna Route 66, ale jsem si jist, že tato nová zkušenost rozhodně bude stát za to!
A ještě jeden soukromý plán: Protože letos  Route 66 slaví své devadesátiny, rozhodl jsem se zopakovat svoji první cyklistickou cestu z roku 1998 a kolem 20. srpna vyrazit na trasu znovu - na dvou kolech a s vlastním pohonem! Proto denně trénuju, posiluju a cvičím, abych naší asociaci na šestašedesátce neudělal ostudu J. O vývoji tohoto projektu, který se dočká i svého filmového zpracování, a o stavu příprav (především těch fyzických) vás budu průběžně informovat.

Vrcholem našeho „velkého rouťáckého sněmování“ bylo tradičně vyhlášení laureáta Ceny České asociace Route 66 za významný počin při propagaci Route 66 mezi českou a slovenskou veřejností. Toto naše čestné ocenění zaslouženě získala slovensko-česká expedice „Pionierom po Route 66“, jejíž iniciátor, hlavní protagonista a člen asociace Miro Farkaš si ji za burácivého potlesku osobně převzal i se svým synem Matejem. Blahopřejeme, dobrá práce!!!
Tak to by bylo zhruba všechno. Víc o atmosféře, kterou podtrhlo vystoupení skvělých skupin So Fine a The Boband, vám poví naše fotogalerie.