Čeští cyklisté oslaví šestašedesátku na Route 66!
Přehled aktuálních akcí
24.7.
LETNÍ SRAZ FANOUŠKŮ ČESKÉ ASOCIACE ROUTE 66

Letošní letní sraz fanoušků a přátel České asociace Route 66 se uskuteční opět v areálu oblíbené Restaurace Route 66 v Čechách u Přerova.

5.11.
-
22.11.
VELKÁ MOTORISTICKÁ CESTA BRAZÍLIÍ - PODZIM 2021

Opět se vydáváme na velkou motoristickou cestu exoticku Brazílií z Rio de Janeira až k vodopádům Iguacu.

Čeští cyklisté oslaví šestašedesátku na Route 66!16.04.2007

Tak tohle mi opravdu vyrazilo dech! Obdržel jsem úžasný mail od pana Františka Šestáka, který se ve svých šedesáti šesti letech chystá zdolat na kole Route 66! Pan Šesták má za sebou celou řadu cyklistických cest a je celý život nadšeným cyklistou.
Mám radost, že byl ke svému počinu inspirován právě knihou Route 66 - na kole po hlavní ulici Ameriky. A ještě větší radost mám z toho, že časový harmonogram jeho velké cesty se částečně překrývá i s mým "pracovním pobytem" na R66. On na kole ze západu, my autem z východu - takže někde na trase se potkáme!
Ale abych déle nehovořil (tedy nepsal :-)), jeho mail přetiskuji v plném znění. Klobouk dolů, pane Šestáku!

Dobrý večer pane Jurásku!
Asi před dvěma roky jsem si koupil Vaší knížku o R66. Líbilo se mi na ní to, jak výstižně a věcně cestu popisujete a hlavně jsem obdivoval, jak jste se rozhodl prostřednictvím kola se sebou něco udělat. Protože cyklistiku provozuji celý život, mohu to posoudit.
V r. 2005 jsem se svým kamarádem podnikl cestu přes 10 západoevropských zemích po stopách poselstva krále Jiřího z Poděbrad, vedeného panem Lvem z Rožmitálu. Za 68 dní jsme tehdy ujeli 6.087km. O cestě jsem vlastním nákladem vydal knihu s názvem "Z Čech až na konec světa" s podtitulkem Svatojakubskou cestou na mys Finisterre. Distribuci knihy dělám zatím také sám, především na besedách, na které jsem často zván /už asi na 45 místech/.
Ale o to teď vlastně nejde. Píšu Vám hlavně proto, abych Vám sdělil, že Vaše knížka mne motivovala natolik, že na R66 odlétám se svým novým společníkem 3. května, abychom na ní symbolicky oslavili naše životní výročí 66 let. Máme několik důvodů k tomu, abychom cestu začali opačným směrem než Vy, tedy z LA.
Oba se cítíme v dobré fyzické kondici, protože cyklistiku i v tomto věku provozujeme i závodně a máme dost fyzických i psychických sil k tomu, abychom cestu zvládli, i když si uvědomujeme, její náročnost a délku. Pokud ovšem nezasáhne vyšší moc v podobě nějakých zdravotních či technických problémů, které nelze nikdy vyloučit.
Teď Vám píšu hlavně proto, abyste věděl, jak nás vaše knížka nastartovala, abyste věděl , že máte následníky a také proto, abYchom Vás požádali o nějakou praktickou radu na cestu. Ještě musím napsat, že v LA máme začátek zajištěný a máme i kontakty s asociemi jednotlivých států.

S pozdravem František Šesták,
Havlíčkova 6, 387 32 Sedlice Jč kraj.
WWW.f-sestak.wz.cz

A ještě pár odkazů na články o této expedici:
- cykloserver.cz
- sportovninoviny.cz